google-site-verification=TBEzXN7-BgIExu2irj9j85hXLJu5QRvWB6oFyUbake8

Dnia 3,4 września bieżącego roku odbyła się Warmińsko-Mazurska wystawa zwierząt hodowlanych w Gryźlinach, której współorganizatorem był nasz związek. Odbyła się ona na terenie lotniska w Gryźlinach (ul. lotnicza 2), było to nie wątpliwie popularne wydarzenie dedykowane hodowcom w naszym województwie

Tegoroczna edycja odbyła się w dwóch halach namiotowych, o powierzchni 1000 m² każdy, na wystawie można było podziwiać piękne okazy bydła mięsnego, bydła mlecznego, bydła rasy polskiej czerwonej, klaczy ras zimnokrwistych, królików, alpak, owiec oraz gołębi rasowych. Podczas prezentacji wyłonione zostały czempiony oraz superczempiony a hodowcy najlepszych sztuk zostali odznaczeni oraz nagrodzeni. Odbył się również konkurs młodego hodowcy który ukazał ciężką prace młodego pokolenia w przygotowaniu się do pokazu cieląt.
Na wystawie tego roku odbyły się również panele dyskusyjne, które przedstawiały nowoczesne rozwiązania w produkcji zwierzęcej i nowe technologie stosowane w gospodarstwach rolnych oraz branży rolnicznej.
W jednym z paneli brał udział Pan Piotr Rydel Prezes Związku Polskiej Czerwonej, zajmuje się obecnie wdrażaniem na terenie Polski uboju na pastwisku. Dalekosiężnym celem pracy jest stworzenie pierwszej rasy mięsnej na bazie polskiego bydła czerwonego.
Miały miejsce także pokazy nowych maszyn rolniczych i nie tylko m.in. ciągniki, koparki, auta terenowe, quady, naczepy oraz Pierwsza w Polsce maszyna ubojowa MSB – Mobile Schlacht Box

.
Poniżej w galerii znajdują się zdjęcia z tegorocznej wystawy zwierząt oraz zdjęcia polskiej czerwonej

Print Friendly, PDF & Email